„Paczuszka dla Maluszka” to bożonarodzeniowa akcja, do której już po raz 8 zaprasza Fundacja Małych Stópek
Nasza parafia Miłosierdzia Bożego w Puławach po raz drugi zgłosiła chęć w udziale. Poprzez tę akcję, wesprzemy Lubelskie Hospicjum im. Małego Księcia. Po rozmowie z Panem Bartłomiejem Jasiochą – pracownikiem hospicjum – dowiedziałam się, iż pod opieką hospicjum znajdują się obecnie dzieci w wieku od 0 do 24 lat, które potrzebują stałej opieki, a często nie tylko rodzina ale i inne instytucje nie mają odpowiednich narzędzi by pomóc.
Obecnie pod opieką hospicjum znajduje się 51 pacjentów, którzy przebywają w swoich domach – tzw. pacjenci dojazdowi oraz 7 pacjentów na opiece stacjonarnej. Pacjenci „dojazdowi” otrzymują od hospicjum zaopatrzenie nie tylko w sprzęt, leki czy artykuły medyczne ale często również w potrzebne przybory do higieny osobistej czy środki czystości.
Akcja „Paczuszka dla maluszka” polega na zaopatrzeniu się w bombkę, która znajduje się na choince w naszym kościele, a następnie na dokonaniu zakupu choćby jednej rzeczy wypisanej bezpośrednio na bombce lub które widnieją na doczepionej karteczce oraz zapakowaniu swojego daru w świąteczne opakowanie i ułożeniu gotowego prezentu bezpośrednio pod choinką, z której zerwano bombkę.
Każdy z nas lubi pomagać, lecz każdy z nas ma różne możliwości niesienia tej pomocy. Paczuszka dla maluszka nie jest ograniczona ramami kwotowymi. Każdy najmniejszy gest serca będzie w podziękowaniu omodlony nie tylko przez obdarowanych ale i przez opiekunów i przyjaciół całej Fundacji Małych Stópek.
Cała akcja w naszej parafii zakończy się w niedzielę 19 grudnia by jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia przekazać podarunki do Hospicjum.
Już dziś bardzo dziękuję za wszystkie dary i chęć niesienia pomocy innym.

Bóg Zapłać