W Noc Bożego Narodzenia Bóg otworzył nam Niebo, dzieląc z nami ziemskie życie. Człowiek jest wielki nie przez to, kim jest ale przez to, czym dzieli się z innymi”

(św. Jan Paweł II)

Przed nami niepowtarzalny dar wigilijnej nocy, podczas której przeżyjemy na nowo tajemnicę miłości Boga do człowieka uosobionej w Jezusie. Ten wielki dar Ojca zachęca nas abyśmy podali sobie dłonie, otworzyli serca wolne od uprzedzeń i złości oraz wypowiedzieli dobre słowo, które będzie świadczyło, że Bóg narodził się w nas.
Niech przeżywanie tajemnicy narodzin Chrystusa – Zbawcy rodzaju ludzkiego, prowadzi nas do pogłębionej refleksji nad prawdą o Bogu Ojcu, który posyła na świat swojego Syna. Niech przyjście Jezusa rozświetla nadzieją codzienną drogę życia i staje się źródłem niewyczerpanej ufności w moc dobra, które zawsze zwycięża. Niech ta prawda inspiruje i oświeca nasze myśli, słowa i uczynki w każdym dniu nadchodzącego 2019 roku.
Niech przy świątecznym stole nie zabraknie światła i ciepła rodzinnej atmosfery na wzór Świętej Rodziny. Wszystkich Was ogarniamy wdzięczną i szczerą modlitwą.

Maryja i św. Józef, którzy czuwali przy Żłóbku Pana, niech czuwają nad Wami
i wypraszają u Swego Syna potrzebne dary
i łaski w czasie Świąt i na każdy dzień Waszego życia.
Spokojnych, Radosnych i Błogosławionych Świąt.

Duszpasterze Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach